CEREC

CEREC on hambaravis hambaarsti poolt kasutatav CAD/CAM täissüsteem, mis võimaldab valmistada koheselt hambaravikabinetis kõrge kvaliteediga täiskeraamilisi kroone, panuseid ja laminaate.

CEREC tehnoloogia kasutamise puhul on hamba kuju taastamise protsess kiirem ja oluliselt mugavam, kui klassikaline – silikoonjäljendeil baseeruv protsess. Pärast võimalike eelnevate raviprotseduuride edukat lõpetamist ja hamba prepareerimist pildistab hambaarst suus oleva hamba üles spetsiaalse 3D kaameraga. Piltide tulemustest luuakse spetsiaalses CEREC seadmes virtuaalne 3D hammaste mudel. Seejärel kujundab hambaarst CEREC programmis virtaalsele mudelile täienduse, mis taastab hamba õige kuju ja sobib täpselt olemasoleva hamba(osa) juurde. Programmis kujundatud restauratsioon (panus, kroon, laminaat) valmistatakse seejärel täpse automaatse freesmasina abil mineraalkeraamika plokist. Pärast töö valmimist paigaldab arst selle erilise liimtehnoloogia abil olemasoleva hamba külge taastades nii hamba korrektse kuju.

Eeldusel, et võimalik eelnev ravi on lõpetatud, on CEREC tehnoloogia abil hamba kuju taastamine teostatav kahe tunniga ning eelnevalt planeerides ühe visiidiga.

Mineraalkeraamika on levinuim ja pikima ajalooga (üle 20 aasta) CEREC CAD/CAM süsteemis kasutatav materjal. Materjal baseerub päevakivi mineraalil ja on projekteeritud spetsiaalselt hammaste kuju taastamiseks arvestades visuaalseid ning mehaanilisi nõudeid. Tavaliselt sobib CEREC tehnoloogia abil valmistatud töö (panus, kroon, laminaat) olemasoleva hambakoega väga hästi ja moodustab visuaalse terviku. Materjal on sama tugev kui hamba emailgi.

cerec